HİZMETLERİMİZ

Demir, dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineral ve yer kabuğunda en çok bulunan metaldir.

Bakır, günümüzde tüketimi 13 milyon tonun üzerine çıkan bakır en çok kullanılan ikinci metal durumuna gelmiştir.

Alüminyum, dünyada en çok kullanılan metaller arasında yer alıyor. Yaklaşık 200 yıldır bilinen alüminyum, yerkabuğunun yüzde 8’ini içeriyor.

Çinko, mavimsi açık gri renkte, kırılgan bir metal. Dökülmüş halde sert ve kırılgandır

Kurşunun ana kullanım alanı akü imalatı olup, yeraltı haberleşme kablolarının kurşunla  izolasyonu, diğer önemli tüketim alanıdır.

Çelik, demir elementi ile genellikle %0,2 ila %2,1 oranlarında değişen karbon miktarının bileşiminden meydana gelen bir alaşımdır

Demir, çelik, pirinç ve bronz en çok kullanılan döküm metalleridir. Ancak demir, döküm konusunda en eskiden beri en sıklıkla kullanılan metaldir.

Pirinç, bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismi. Pirinçte bulunabilen diğer bazı elementler, kalay, kurşun, nikel, mangan, demir, alüminyum, arsenik, antimon ve fosfordur.

Akü, akümülatör kelimesinin kısaltılmış halidir. Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çevirir ve lazım olduğunda depolanan kimyasal enerjiyi elektrik enerjisi olarak aktaran akım toplayıcıdır.

Hurda belgeli araçlar trafikten herhangi bir sebep ile düşürülmüş ve bir daha aynı aracın trafiğe çıkamayacağı taahhüt edilmiş araçlardır. Yani hurdadır.

Profesyonel ekipmanla bina yıkım hizmeti, kaliteli ve tecrübeli hizmet için lütfen iletişime geçiniz.

Fabrika Sökümü uzman ekip ve profesyonel ekipmanlarla güvenli bir şekilde tamamlıyoruz.